Sobotnie Dni Pilzna w Domu Kultury - komunikat

Komunikat Dni Pilzna

Ze względów bezpieczeństwa sobotnie obchody Dni Pilzna są przeniesione do Domu Kultury w Pilźnie, gdzie czekają na Was występy, animacje dla dzieci, warsztaty i szereg atrakcji towarzyszących. W najbliższym możliwym terminie zorganizujemy w plenerze dodatkowe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka.
Uwaga! Na dziś prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Lokalnie grad.
Zabezpieczmy nasz dobytek i bądźmy ostrożni.

Drodzy Mieszkańcy - koncert Cleo oraz niedzielne obchody Dni Pilzna odbędą się zgodnie z planem.

Ostrzeżenie o gwałtownych burzach

Burze

Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego (IMGW-PIB) wskazują, że w najbliższych dniach przez teren m.in. naszego województwa przemieszczać się będzie strefa aktywnych burz z ulewnymi opadami deszczu.

Oprócz ulewnego deszczu zagrożeniem mogą być też bardzo silne porywy wiatru mogące powodować straty i szkody w infrastrukturze oraz w dobytku i mieniu mieszkańców. Burzom towarzyszyć może też opad gradu

Organizacja ruchu podczas Dni Pilzna

W związku z Dniami Pilzna zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Szczegóły w załączonych plikach z mapami.

Prace przy ul. Pana Tadeusza

Informacja Pilzno

W związku z robotami drogowymi we wtorek, 18 czerwca w godzinach 7:00 - 16:00 ulica Pana Tadeusza w Pilźnie będzie nieprzejezdna.
Przepraszamy za utrudnienia.

Bieg ku Wolności/zmiany w organizacji ruchu

W sobotę odbędzie się III Bieg ku Wolności. W związku z biegiem będzie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Zamknięcie drogi

Drogi Pilzno

W związku z rozpoczęciem robót w ramach zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie – Południk – Kamieniec w km 6+087 – 8+370 w m. Gołęczyna i Połomia” w dniach 14.06.2024 r. – 20.06.2024 r. w godzinach 7:00 – 18:00 planowane jest całkowite zamknięcie drogi powiatowej nr1303R w miejscowości Połomia.

Objazd drogami lokalnymi.

Uwaga, niedźwiedź

Niedźwiedź

Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zgłoszeniami o stwierdzeniu przebywania niedźwiedzia brunatnego na obszarze powiatów mieleckiego i dębickiego apelujemy o zachowanie ostrożności, zabezpieczenie śmietników i kompostowników mogących przywabiać te zwierzęta.
Prosimy o zgłaszanie każdego incydentu z udziałem niedźwiedzia na naszym terenie bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Pilźnie lub telefonicznie (14) 680 77 33.

Zdjęcie ilustracyjne.

Hetman Pilzno wygrywa III Podkarpacką Ligę Szachową

Drewniana szachownica

W dniach 5-9 czerwca 2024 roku w malowniczej, bieszczadzkiej miejscowości Bystre k. Baligrodu odbyły się rozgrywki III podkarpackiej ligi szachowej seniorów. Drużyna Hetmana zwyciężyła osiągając 16 punktów (7zwycięstw, 2 remisy) sięgając po awans do II ligi.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie Tomasz Mika, Arkadiusz Zaskalski, Jerzy Markiewicz, Sebastian Augustyn, Grzegorz Draganik, Halina Jałowiec, Piotr Tatarczany. Bardzo dobre wyniki indywidualne odnieśli: Tomasz Mika I miejsce na pierwszej szachownicy 7.5p/9, Sebastian Augustyn 8p/9 na szachownicy czwartej, oraz Halina Jałowiec 7p/9 na szóstej szachownicy kobiecej. Atmosfera w drużynie była bardzo dobra większość zawodników była w dobrej formie co przełożyło się bez wątpienia na wynik końcowy.

Szczegóły na stronie chessarbiter.com.

Dzienny Dom „Senior+” w Podlesiu Machowskim

Logo Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilźnie

W dniu 10 czerwca 2024 r. Gmina Pilzno podpisała umowę o dofinansowanie zadania realizowanego w ramach Programu  Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025 edycja 2024, Moduł II „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego „Domu Senior+”.

Gmina Pilzno na realizację zadania publicznego pod nazwą "Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+ w Podlesiu Machowskim 54” otrzymała ze środków budżetu państwa dofinansowanie w wysokości 103 200,00 zł. Całkowita wartość ww. zadania publicznego wynosi 560 640,00 zł.

Pozyskane dofinansowanie będzie przeznaczone na bieżące funkcjonowanie Dziennego Domu „Senior+” w Podlesiu Machowskim.

Dzienny Dom „Senior+” w Podlesiu Machowskim jest ośrodkiem wsparcia, przeznaczonym dla mieszkańców Gminy Pilzno, nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej. Zapewnia 8-godzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku.

Bieżąca działalność Dziennego Domu „Senior+” w Podlesiu Machowskim polega na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielania pomocy w czynnościach dnia codziennego, na zapewnieniu minimum jednego posiłku, w szczególności gorącego, oraz innych usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów.

Podstawowy zakres usług świadczonych przez Dzienny Dom „Senior+” w Podlesiu Machowskim obejmuje w szczególności:

• usługi socjalne, w tym gorący posiłek,
  • usługi edukacyjne,
  • usługi kulturalno – oświatowe,
  • usługi aktywności ruchowej lub kinezyterapii,
  • usługi sportowo – rekreacyjne,
  • usługi aktywizujące społecznie (w tym wolontariat międzypokoleniowy),
  • terapię zajęciową.

Z oferty Dziennego Domu „Senior+” w Podlesiu Machowskim korzysta obecnie 30 seniorów - mieszkańców Gminy Pilzno.

Prace drogowe - nieprzejezdna ulica

Informacja Pilzno

W związku z robotami drogowymi w dniach 12 - 13.06.2024r. (środa i czwartek) w godzinach 7:00 - 19:00 ulica Staszica w Pilźnie będzie nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Węgierską do skrzyżowania z ulicą Bujnowskiego. Przepraszamy za utrudnienia.