Dziadek z wnukiem dwa kamraty

Działaj lokalnie - Strzegocice

„Dziadek z wnukiem dwa kamraty, odwiedzają swoje światy” - pod takim hasłem panie z Koła Gospodyń Energicznych w Strzegocicach realizują swój projekt ramach programu "Działaj Lokalnie". W czasie wakacji przeprowadziły warsztaty, na których młodzież pod ich czujnym okiem wykonywała ozdoby ze słomy a także zaproszenia na międzypokoleniowe spotkanie integracyjne. Bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym punktem tego programu było właśnie to spotkanie przy wspólnym stole. Zaproszenia wręczały panie wraz młodymi pomocnikami osobiście. Była to doskonała okazja do spotkań i ciekawych rozmów.

Spotkanie odbyło się 28 sierpnia 2021 roku. Wzięły w nim udział osoby, które w latach poprzednich angażowały się w pracę społeczną na rzecz wsi. Zgodnie z hasłem programu na spotkanie przyszły również wnuczęta zaproszonych gości. Tymi ostatnimi zajęła się OSP Strzegocice. Zapewniono im wiele atrakcji: zjeżdżalnię, tańce, zabawy, malowanie twarzy, a także poczęstunek.

Spotkanie uświetniły zespoły muzyczne działające przy Domu Kultury w Pilźnie. Ich uniwersalny repertuar od muzyki klasycznej z pięknym sopranem i tenorem, aż po muzykę biesiadną zachwycił wszystkich zebranych.

Zaproszeni goście serdecznie dziękowali za spotkanie i wspaniałą atmosferę i zarówno gospodarze jak i zaproszeni goście nie mogą się doczekać następnego spotkania. We wrześniu panie z koła zapraszają wszystkich na jesienne spacery, zachęcają wszystkich aby wspólnie łapać ostatnie promienie słońca.

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków.