Szereg dróg do przebudowy i modernizacji

Remonty dróg Pilzno

Samorząd miasta i gminy Pilzno sukcesywnie i konsekwentnie inwestuje w poprawę stanu dróg gminnych. W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na przebudowę i modernizację aż 10 odcinków dróg.

W mieście Pilźnie zaplanowano: rozbudowę drogi przy ul. Kościuszki oraz przebudowy dróg przy ulicach: Kwiatowej, Różanej, Pana Tadeusza i drogi na działce nr 1035 w kierunku Akpilu.

Z kolei w sołectwach przewidziano przebudowę dróg w następujących lokalizacjach: Strzegocice-Bielowy koło osiedla w kierunku dawnej żwirowni; Zwiernik "Góra Wschodnia"; Lipiny koło firmy Gabi, Parkosz "droga na Pitaka" oraz Łęki Dolne w kierunku Wierzchowin.

Gmina otrzymała na te cele inwestycyjne wstępną promesę dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.